Moduliniai namai Lietuvoje: populiariausi mitai ir jų paneigimas

Lukas
Moduliniai namai Lietuvoje: populiariausi mitai ir jų paneigimas

Moduliniai namai Lietuvoje: populiariausi mitai ir jų paneigimas

Pastaruoju metu moduliniai namai Lietuvoje sulaukia vis daugiau dėmesio, tačiau kartu sklando ir nemažai mitų bei klaidingų įsitikinimų. Nors moduliniai namai puikiai tinka nuolatiniam gyvenimui, skeptikų vis dar pasitaiko. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančius modulinių namų mitus ir paaiškinsime, kokia yra tikrovė.

Mitas Nr. 1: „Modulinis namas – tai tas pats, kas jūrinis konteineris“

Faktas: Moduliniai namai dažnai painiojami su konteineriniais nameliais, tačiau tai du visiškai skirtingi dalykai. Moduliniai namai gaminami specialiai gyvenimui – jų moduliai projektuojami taip, kad būtų patogu transportuoti, tačiau realiai neturi nieko bendra su metaliniais jūriniais konteineriais. Tokie namai turi tvirtą karkasą (dažnai metalinį arba medinį), yra pilnai apšiltinti ir įrengti gyvenimui. Tai nėra paprasčiausias „dėžutės“ – modulinis namas atitinka visus gyvenamojo namo reikalavimus.

Mitas Nr. 2: „Moduliniai namai nėra ilgaamžiai“

Faktas: Manoma, kad tik mūrinis namas gali stovėti šimtmetį, tačiau šiuolaikiniai moduliniai namai sukurti tarnauti ilgai. Kiekvienas modulinis namas statomas iš patvarių, sertifikuotų medžiagų, o pats statybos procesas vyksta kontroliuojamoje gamyklos aplinkoje. Tai reiškia, kad konstrukcijos nėra veikiamos lietaus, šalčio ar kitų oro sąlygų statant, todėl užtikrinama aukšta kokybė. Dauguma gamintojų suteikia tokiems namams ilgalaikes garantijas (pvz., 10 metų konstrukcijai), kas patvirtina ilgaamžiškumą. Be to, prireikus modulinį namą galima nesudėtingai demontuoti ir perkelti kitur – tai neįprastas, bet įdomus pranašumas, liudijantis jų konstrukcijos lankstumą.

Mitas Nr. 3: „Modulinis namas bus šaltas ir nepakankamai šiltas žiemai“

Faktas: Modernūs moduliniai namai pasižymi puikia šilumine izoliacija. Jie gali atitikti net A++ energinio naudingumo klasę, o tai reiškia ypač mažas šilumos sąnaudas. Tinkamai apšiltintas modulinis namas yra toks pat šiltas ir sandarus kaip mūrinis. Gamykloje paruoštos sienų konstrukcijos užtikrina, kad namas neturės nepageidaujamų „šilumos tiltelių“, o šiuolaikinės šildymo sistemos (šilumos siurbliai, rekuperacija) garantuoja komfortišką mikroklimatą net speiguotą žiemą. Taigi teiginys, jog „nieko nėra šiltesnio už mūrą“, nebeatitinka realybės – modulinis namas gali būti itin šiltas ir ekonomiškas eksploatuoti.

Mitas Nr. 4: „Moduliniai namai – nuobodūs, riboto dizaino“

Faktas: Kai kurie mano, jog modulinis namas reiškia dėžutės formos, vienodus projektus. Iš tiesų modulinių namų architektūrinės galimybės labai plačios. Yra sukurta daugybė skirtingų modulių modelių – nuo kompaktiškų vieno aukšto namukų iki erdvių, kelių modulių vilų. Galima rinktis įvairias išorės apdailos medžiagas (medžio dailylentes, kompozicines plokštes, net skardą ar corten plieną), todėl modulinis namas išoriškai gali atrodyti kaip tik norite – modernus, tradicinis ar minimalistinis. Vidaus išplanavimą taip pat galima pritaikyti pagal poreikius, jungiant kelis modulius tarpusavyje. Be to, modulinių namų projektus kuria patyrę architektai, tad jų estetika nenusileidžia tradiciniams namams. Trumpai tariant, modulinis namas nebūtinai „atrodo kaip konteineris“ – jis gali būti jūsų svajonių namas tiek išore, tiek vidumi.

Mitas Nr. 5: „Moduliniai namai – prastos kokybės ir nesaugūs“

Faktas: Šis mitas gimsta iš nuogąstavimų, kad greitai pastatytas namas galbūt nebus kokybiškas. Realybėje yra priešingai – moduliniai namai gaminami preciziškai, prižiūrint specialistams. Kiekvienas elementas patikrinamas dar gamykloje, laikomasi statybos standartų ir techninių reikalavimų. Naudojamos tik sertifikuotos medžiagos, atitinkančios ES kokybės ir tvarumo reikalavimus. Toks statybos būdas yra draugiškas aplinkai, nes susidaro mažiau atliekų. Pagaliau, moduliniai namai atitinka Lietuvoje galiojančius saugumo normatyvus – tiek konstrukcijų patikimumo, tiek gaisrinės saugos atžvilgiu. Gyvenant modulinio namo viduje jausitės taip pat saugiai kaip ir mūriniame name. Galiausiai, oficialios garantijos (pvz., 10 metų konstrukcijai) užtikrina, kad namas atitinka statybos reglamentus ir yra patvarus.

Išvada

Nepaisant paplitusių mitų, modulinius namus pasirinkę savininkai dažniausiai džiaugiasi jų kokybe, šiluma ir greita statyba. Svarbu rinktis patikimus gamintojus ir įsitikinti, kad projektas atitinka jūsų poreikius – tuomet modulinis namas gali tapti puikia alternatyva tradiciniam būstui. Norite sužinoti daugiau? Pasidomėkite modulinių namų projektais, apsilankykite gamintojų svetainėse ir drąsiai klauskite specialistų. Galbūt modulinis namas taps ir jūsų svajonių būstu!